Aktualności

Seniorzy świętowali

Rozstrzygnięcie Suwalskiej Olimpiady Seniorów, wykłady o zdrowiu i bezpieczeństwie osób starszych oraz międzypokoleniowy koncert „Radość z wolności – 4. artystyczne spotkania pokoleń" w przygotowaniu Stowarzyszenia Suwalskie Starszaki złożyły się na bogate obchody Suwalskiego Dnia Seniora, który odbył się we wtorek 14 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
Na początku życzenia suwalskim seniorom złożył Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Zauważył, że grupa osób w wieku powyżej 60 lat jest coraz liczniejsza w naszym mieście, obecnie liczy 17 tysięcy osób. Wymieniając działania samorządu i suwalskich instytucji na rzecz seniorów dziękował także organizacjom, które skupiają seniorów i biorą aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym Suwałk oraz zachęcał młodszych do czerpania z doświadczeń osób straszych. Dożyczeń przyłączyli się także Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach wraz z radnymi: Kamilem Klimkiem i Kamilem Laurynem. 
Koncert pt. ”Radość z wolności” – 4. Artystyczne Spotkania Pokoleń", w którym wzięło udział około 300 artystów w wieku od lat kilku do ponad osiemdziesięciu zrealizowany został jako zadanie publiczne pod nazwą „SWAT – czyli Suwalska Wielopokoleniowa Akademia Tradycji – Ballada o Aleksandrze Piłsudskiej”, współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego i dofinansowane z budżetu Miasta Suwałki.
Słodki poczestunek przygotowała młodzież z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy "Prolog".

Oto zwycięzcy tegorocznej Suwalskiej Olimpiady Seniorów. Klasyfikacja obejmowała cztery turnieje: pływanie, wycieczkę rowerową, zawody bowlingowe oraz zawody lekkatletyczne:
KATEGORIA KOBIET
1. Stanisława Radkiewicz
2. Dorota Olszewska
3. Aniela Soroka

KATEGORIA MĘŻCZYZN
1. Janusz Taraszkiewicz
2. Roman Jaworowski
3. Andrzej Soroka

16
Listopad