Dziś, 25 listopada 2025 r., w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, przy ul. Mickiewicza 1 odbyło się kolejne otwarte spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia osób
z niepełnosprawnościami.
W spotkaniu uczestniczyło 35 osób, w tym osoby z niepełnosprawnościami, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Suwałk z niepełnosprawnościami jak również przedstawicielka suwalskiej rady kobiet.
Uczestnikom spotkania przybliżona została wiedza w zakresie uzyskania świadczenia wspierającego dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnością, rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami, realizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, ze środków PFRON.
Omówiono zasady wydawania orzeczeń pozarentowych o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności.
Prelegentkami spotkania były: p. Joanna Wasiluk Przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Białymstoku, p. Bożena Wojdyła Przewodnicząca Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Suwałkach, p. Lilianna Zielińska Kierownik Działu Pomocy Instytucjonalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach oraz p. Anna Górska Kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Suwałkach
W spotkaniu uczestniczyli tłumacze języka migowego z Koła Terenowego w Suwałkach Polskiego Związku Głuchych - p. Grzegorz Roszkowski i p. Piotr Szumski.
Spotkanie prowadziła p. Honorata Rudnik Pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałk do spraw osób z niepełnosprawnością.
Otwarte spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia osób z niepełnosprawnościami (25.11.2025 r.)


