Aktualności

Zaproszenie na V Suwalską Olimpiadę Seniorów

Po raz piąty w 2024 roku odbywa się Suwalska Olimpiada Seniorów pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Jej inicjatorem jest Suwalska Rada Seniorów, a głównym organizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Celem Olimpiady jest stworzenie możliwości sportowej rywalizacji osób starszych, ale i integracji oraz zachęty do wyjścia z domu.
Tradycyjnie Olimpiada składa się z kilku turniejów, które odbywają się przez cały rok. W tym roku zawody zainaugurował w styczniu marsz nordic walking wokół Zalewu Arkadia w ramach wydarzenia Stacja Pogodne Suwałki.
Kolejny etap to zawody strzeleckie, zaplanowane na czwartek 21 marca o godzinie 9 w II LO, przy ul. T. Kościuszki 36. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 87 566 32 81.
W maju odbędzie się wycieczka rowerowa po Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Na maj/czerwiec zaplanowano Zawody Lekkoatletyczne im. Ryszarda Roguckiego (śp. członka Suwalskiej Rady Seniorów drugiej kadencji, jednego z pomysłodawców i pierwszych organizatorów Suwalskiej Olimpiady Seniorów) na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 17. 
W czerwcu do Olimpiady zostaną włączone Aktywne Spotkania Integracyjne dla Seniorów o charakterze rekreacyjno-sportowym.
Ostatnim akcentem sportowym będzie turniej bowlingowy w październiku.  
Do udziału zaproszeni są wszyscy suwalscy seniorzy w wieku powyżej 60 lat.  

27
Luty