Aktualności

98. PZLA Mistrzostwa Polski

9 czerwca na suwalskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś rozpoczną się 98. PZLA Mistrzostwa Polski. W trakcie trzech dni sportowej rywalizacji zaprezentują się najlepsi polscy lekkoatleci, zaliczani do światowej czołówki.
 
W każdej konkurencji, która znajduje się w programie mistrzostw, z pewnością nie zabraknie emocji. Wysoki poziom sportowy gwarantuje bowiem występ zawodników, którzy już odnieśli sukces na arenie ogólnopolskiej oraz reprezentowali Polskę w wielkich wydarzeniach międzynarodowych.
 
Suwalskiej publiczności zaprezentuje się ok. 600 zawodników i zawodniczek, a wśród nich gwiazdy światowego formatu – medaliści olimpijscy i mistrzostw świata: Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Justyna Święty-Ersetic, Dawid Tomala, Marcin Lewandowski, ale przede wszystkim Maria Magdalena Andrejczyk, reprezentantka LUKS „Hańcza” Suwałki, sportowa ambasadorka naszego miasta. 
 
98. PZLA Mistrzostwa Polski to najważniejsza w tym roku impreza lekkoatletyczna w kraju i zdecydowanie najbardziej prestiżowa w historii suwalskiego sportu. Jej przebieg będzie transmitowany w kanałach otwartych TVP i TVP Sport. Dodatkowo, relacje z zawodów będą publikowane w wiodących portalach (m.in. onet.pl, wp.pl) oraz ogólnopolskiej prasie (m.in. Przegląd sportowy). Warto zauważyć, że cały przekaz z zawodów będzie realizowany w formie streamingu internetowego w telewizji KP Sport.
 
Oficjalna strona mistrzostw, sprzedaż biletów, streaming wydarzenia: https://suwalki2022.pl/

04
Maj