15 lat WORD w Suwałkach

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach obchodził dziś swoje piętnastolecie istnienia. Z tej okazji zostało otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego oraz nowe garaże dla samochodów ośrodka. Cała inwestycja to II etap rozbudowy WORD w Suwałkach. W uroczystości wzięli udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Andrzej Chuchnowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

15 lat istnienia WORD w Suwałkach to dobra chwila do podsumowań. Henryk Grabowski, dyrektor suwalskiego WORD, w krótkiej prezentacji przypomniał jak rozwijał się ośrodek.

- Rozbudowaliśmy budynki, stworzyliśmy całkowicie nowy plac manewrowy, w ciągu piętnastu lat 5 razy zmieniliśmy całą flotę aut egzaminacyjnych. Przeprowadziliśmy egzamin teoretyczny wśród 300 tysięcy, a praktyczny wśród 200 tysięcy osób – wyliczał Grabowski.

Dyrektor WORD przyznał, że fakt istnienia ośrodka w Suwałkach oraz wysokie wyniki zdawalności to między innymi zasługa bardzo dobrze rozwiniętej i uporządkowanej infrastruktury drogowej w mieście - za co podziękował Prezydentowi Suwałk.

Czesław Renkiewicz w krótkim przemówieniu podziękował za to, że Suwalczanie mają możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy w swoim mieście.

- Suwalski WORD to doskonałe uzupełnienie instytucji, które działają w Suwałkach – mówił Prezydent Suwałk – Cieszę się, że ośrodek rozwija się z każdym rokiem oraz wspiera Suwalczan i włącza się aktywnie w życie miasta.

Nowe garaże, myjnia samochodowa, miasteczko ruchu drogowego, rozbudowa placu manewrowego do przeprowadzania egzaminów na nowe kategorie. To wszystko, zostało dziś otwarte przy okazji piętnastolecia kosztowały ponad 2,5 miliona złotych. Większość środków to dofinansowanie z budżetu Województwa Podlaskiego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Warto dodać, że w całej Polsce podobnych Miasteczek Ruchu Drogowego powstanie tylko 20.