Park Naukowo – Technologiczny ma nowego prezesa

Dr Bartosz Sokół, białostoczanin, pracownik naukowo – dydaktyczny Politechniki Białostockiej oraz dyrektor Działu Projektów w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego od 20 marca pokieruje suwalskim Parkiem Naukowo – Technologicznym Polska – Wschód. Nowego Prezesa przedstawił dziś Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

- Przed nowym Prezesem ogromne wyzwanie. Obiekt Parku Naukowo – Technologicznego Polska – Wschód to piękny i nowoczesny budynek, który potrzebuje by wypełnić go treścią – powiedział w trakcie konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkMam nadzieję, że Pan Bartosz Sokół rozpocznie tu merytoryczną i owocną pracę, zgodną z misją suwalskiego Parku Naukowo – Technologicznego.

Na funkcję Prezesa Zarządu PNT PW Bartosza Sokoła powołała dziś Rada Nadzorcza Parku.

- Nowy Prezes swoją funkcję będzie pełnił od 20 marca – poinformował Sławomir Sieczkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej PNT PW - Bardzo łatwo jest znaleźć kandydata. Trudniej jest znaleźć bardzo dobrego i odpowiedniego kandydata na tak ważne stanowisko. Doświadczenie zawodowe i wykształcenie Pana Bartosza Sokół pozwala mieć nadzieję na właściwe zarządzanie i rozwój spółki– dodał Sieczkowski.

Dr Bartosz Sokół pochodzi z Białegostoku. Ma 38 lat. Do tej pory pracował jako pracownik naukowo – dydaktyczny Politechniki Białostockiej oraz dyrektor Działu Projektów w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Posiada doktorat z informatyki. Ukończył studia podyplomowe  z Ochrony Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim.

- Zajmuję się realizacją projektów krajowych i bardzo dużych międzynarodowych – mówił o swoim doświadczeniu Bartosz Sokół, nowy Prezes PNT PWJako nowy Prezes chcę postawić na wspieranie przedsiębiorców no i przede wszystkim tchnąć życie w laboratoria parku, które robią olbrzymie wrażenie.

O szczegółowych działaniach, jak zapewnił Bartosz Sokół, poinformuje jak tylko zapozna się z całą działalnością Parku Naukowo – Technologicznego.

- Za Bartoszem Sokołem przemawiało doświadczenie zawodowe, połączenie doświadczenia naukowego i tego skierowanego w stronę przedsiębiorczości – podsumował Czesław Renkiewicz.

Nowy Prezes obiecał, że na bieżąco będzie relacjonował, przy okazji spotkań z prasą, swoją pracę i działania związane z działalnością PNT PW.