Aktualności

Podziękowanie za pomoc OPP

Prezydent Miasta Suwałki dziękuje wszystkim, którzy wsparli suwalskie Organizacje Pożytku Publicznego. Podatnicy rozliczający się w suwalskim Urzędzie Skarbowym na rzecz organizacji pożytku publicznego przekazali 1 095 125 zł, co stanowi 88,13% kwoty możliwej do przekazania.

Jak informuje portal Wrota Podlasia w tym roku padł kolejny rekord w Podlaskiem, zarówno pod względem liczby podatników, jak i wysokości kwoty, którą zdecydowali się oni przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego (OPP). Na konta tych organizacji trafi łącznie ponad 11 mln zł, a wszystko dzięki ponad 290 tys. zeznań PIT, w których podatnicy zdecydowali się przekazać 1 % swojego podatku – wynika z podsumowania Izby Skarbowej w Białymstoku.

27 grudnia 2012 r. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zwrócił się do mieszkańców Suwałk z apelem o przekazywanie 1 % należnego podatku na rzecz suwalskich organizacji pożytku publicznego. Przekazania 1 % podatku należnego dokonuje urząd skarbowy, na wniosek wyrażony przez podatnika w zeznaniu podatkowym. W tegorocznej kampanii składania PIT-ów, wypełnienie wniosku było równie proste jak w roku ubiegłym i polegało wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej OPP oraz wysokości kwoty na jej rzecz.

01
Sierpień