Przyłącz się do sieci gazowniczej

Polska Spółka Gazownictwa zachęca do przyłączania się do powstającej w Suwałkach sieci gazowej. Na terenie naszego miasta realizowany jest wart ponad 20 milionów złotych projekt, dzięki któremu dostęp do gazu ziemnego będą mieli mieszkańcy z terenów dotąd niezgazyfikowanych.

- Jest to jedna z ważniejszych inwestycji, które są realizowane w naszym mieście – uważa Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk -  Ważna zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i ekologicznego.

Możliwość zasilania gazem to alternatywa dla innych źródeł energii. W procesie spalania gazu wytwarza się 60% mniej dwutlenku węgla niż w przypadku paliw kopalnych.

W ramach inwestycji pn. „Rozwój gazyfikacji na terenie miasta i gminy Suwałki” na obrzeżach miasta przy ulicy Bakałarzewskiej powstanie stacja regazyfikacji gazu LNG. Stamtąd gaz popłynie w kierunku osiedla Północ ulicami Mieszka I, Jagiełły, 23- października, Sikorskiego, Bulwarową, Pułaskiego i Nowomiejską. Gaz popłynie też w kierunku Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicami Buczka, Leśną i Hubala. Na tych ulicach sieć będzie gotowa do końca 2013 roku.

Z gazu korzystać będą mogli też mieszkańcy osiedla Polna, którzy mieszkają przy ulicach, Mereckiego, Polnej, Bielickiego, Górnej, Wiejskiej, Mechaników, Energetycznej, Rolniczej, Robotniczej, Budowlanej i Żniwnej. Na tych ulicach sieć będzie gotowa do połowy przyszłego roku. Ale nie tylko tam. Również do połowy przyszłego roku sieć gazowa powstanie na ulicach: Zastawie, Trzydziestolecia PRL, Partyzantów i Kosynierów, a także na osiedlu Kolejowym przy ulicach Podhorskiego, Kolejowej, Świerkowej i Lipowej.

Polska Spółka Gazownictwa zachęca mieszkańców tych osiedli by już teraz z zgłaszali się do Rejonu Dystrybucji Gazu w Suwałkach przy ulicy Nowomiejskiej 7. Tam można pytać o szczegóły związane z przyłączem do sieci. Zdaniem przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa warto zdecydować się na gaz bo to paliwo efektywne, tanie, wygodne i bezpieczne.