XLVII sesja Rady Miejskiej w Suwałkach

Podczas XLVII sesji Rady Miejskiej w Suwałkach w dniu 26 marca 2014 roku radni między innymi:

1. Przyjęli protokół nr XLVI/2014 obrad Rady Miejskiej w Suwałkach.

2. Przyjęli Informacje o pracy Prezydenta Miasta Suwałk i wykonaniu uchwał Rady Miejskiej w Suwałkach od dnia 26 lutego 2014 roku.

3. Przyjęli Informacje z rozliczenia dotacji przyznanych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i objętych ochroną na terenie Miasta Suwałki w 2013 roku.

4. Przyjęli Informacje o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie miasta Suwałk.

5. Przyjęli Sprawozdanie z realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na terenie powiatu suwalskiego w roku 2013.

6. Przyjęli Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach za rok 2013 oraz przedstawienie potrzeb w zakresie pomocy społecznej i pieczy zastępczej na rok 2014.

7. Przyjęli Sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Suwałkach za 2013 rok.

8. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie ustalenia opłaty za pobyt w Izbie Wytrzeźwień w Suwałkach.

9. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie określenia zadań Miasta Suwałki realizowanych w roku 2014 ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

10.Przyjęli Informację z konsultacji społecznych dotyczących Projektu uchwały Rady Miejskiej w Suwałkach o zmianie uchwały w sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

11. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

12. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie utworzenia w gminie Mieście Suwałki odrębnych obwodów głosowania w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego.

13. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia Regulaminu funkcjonowania targowisk miejskich na terenie miasta Suwałk.

14. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Różanej w Suwałkach.

15. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów wokół komunalnego ujęcia wody podziemnej w Suwałkach.

16. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego przy ulicy Wylotowej w Suwałkach.

17. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie wezwania Rady Miejskiej w Suwałkach do usunięcia naruszenia interesu prawnego.

18. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie w sprawie zmiany nazwy parku.

19. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na terenie miasta Suwałk oraz na terenie gminy Suwałki.

20. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie „Regulaminu przewozu osób i bagażu autobusami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Suwałk oraz Gminy Suwałki”.

21. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych w Suwałkach, których właścicielem albo zarządcą jest Gmina Miasto Suwałki, warunków i zasad korzystania z nich oraz ustalenia stawki opłat za korzystanie z tych przystanków.

22. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie niewyodrębnienia funduszu sołeckiego.

23. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta na 2014 rok.

24. Jednogłośnie 21 głosami za podjęli uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Suwałki na lata 2014 – 2030.