Koncertowa rozgrzewka przed Suwałki Blues Festival 2020

Data: 26.03.2020 21:00

Miejsce: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Wiosenny przedsmak Suwałki Blues Festival podczas koncertu Rozgrzewka 2020. Na scenie SOK pojawi się laureat plebiscytu Blues Top, Hubert Szczęsny Quartet. Jako support wystąpi Romek Puchowski, gitarzysta roku Blues Top 2019. Koncert transmitowany będzie na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Bielszy Odcień Bluesa.
Czwartek, 26.03.2020, godz. 21:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Hubert Szczęsny urodził się w Lesznie. Pasja oraz wielka miłość do muzyki skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu “Nie strzelać do pianisty” (2011), z którym odnosił wiele sukcesów na różnych festiwalach muzycznych w Polsce jak i za granicą. Charakterystyczny głos o niespotykanej barwie oraz charyzma sceniczna Huberta w powiązaniu z bardzo dobrze rozumiejącą się sekcją rytmiczną zespołu, przekłada się na piękne kompozycje, które można określić terminem z gatunku muzyki World Music. Repertuar to w większości autorskie kompozycje podparte coverami w ich własnych niepowtarzalnych aranżacjach.
Podczas sześciu lat aktywności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (kluby, plenery), gdzie dzielił scenę z takimi gwiazdami polskiej estrady jak zespół Bajm, LemOn, Feel, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska czy Andrzej Krzywy z zespołem De Mono. Występował na dużych scenach największych festiwali bluesowych w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe. Artysta ma za sobą dwie europejskie trasy koncertowe (Niemcy, Holandia, Francja, Włochy, Czechy) oraz wyjazd za ocean gdzie reprezentował Polskę na International Blues Challenge w Memphis, Tennessee USA. W ubiegłym roku wygrał plebiscyt Blues Top, na najlepszy bluesowy głos w kraju.
Skład:
Hubert Szczęsny – śpiew, gitara
Jacek Jaguś – gitara
Bartosz Mr. Shuffle Niebielecki – perkusja
Marcin Ruszkiewicz – bass

Romek Puchowski (śpiew, gitara dobro, gitara akustyczna, slide) to bluesman inny niż wszyscy. Gitarzysta Roku w plebiscycie Blues Top 2019. Jako jedną z największych inspiracji wymienia bluesa z Delty. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.
Romek Puchowski ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Adamem Wendtem, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Płyta Romek Puchowski „FREE”, która ukazała się w marcu 2013 roku, zebrała świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki. Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiadają, między innymi, takie znakomitości jak Tom Waits Koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na jednym z nadchodzących albumów Romka Puchowskiego. W czerwcu 2019 roku wystąpił gościnnie w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza z legendarną Niibori Guitar Orchestra z Japonii. Zobacz także: www.puchowski.com, www.facebook.com/romekpuchowski
Dyskografia:
Von Zeit „Von Zeit” [cd], Jazz, 2003
Romek Puchowski „Simply“ [cd], Biodro Records, 2006
Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini dvd], Biodro Records, 2007
Von Zeit „Ocieramy się“ [2 cd], Biodro Records, 2008
Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [dvd], The Associ
 
Bilety: 30 zł 
Z  Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%