Romans z SUSZ-em. Bolesław Leśmian w 8 odsłonach

Data: 28.02.2020 19:00

Miejsce: Suwalski Ośrodek Kultury

Nowa płyta SUSZ-u, zespołu, w którym grają muzycy z Suwałk i Sejneńszczyzny, odkrywa na nowo wiersze Bolesława Leśmiana. Autorska muzyka i charakterystyczny wokal Moniki Rudowicz brzmią świeżo i niepowtarzalnie. Koncert towarzyszy gali wręczenia nagród i stypendiów Miasta Suwałki w dziedzinie kultury.

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Suwalski zespół SUSZ tworzą artyści, którzy wywodzą się z różnych światów muzycznych: rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. Łączeniu różnych gatunków muzycznych zespół zawdzięcza oryginalne brzmienie. Podczas lutowego koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury zespół będzie promował nową płytę pt. „Romans” z ośmioma wierszami Bolesława Leśmiana: Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz…, Puściła po stole swawolący wianek…, Ja tu stoję za drzwiami – za klonowymi…, Szczęście, We śnie, Romans, Róża, Piosenka. „Romans” to płyta niezwykła. Leśmian śpiewany przez Monikę Rudowicz brzmi pięknie, świeżo. W połączeniu z autorską muzyką członków zespołu daje efekt niepowtarzalny.


wstęp wolny | wejściówki dostępne w kasie SOK

Zespół tworzą:
Monika Rudowicz – śpiew
Jan Czerniecki – gitara
Jerzy Korzun – perkusja
Piotr Skowroński – akordeon
Józef Stankiewicz – kontrabas

Nowe logo zespołu, okładkę do płyty oraz artystyczne wizualizacje do utworów z płyty opracowała Marta Taraszkiewicz, suwalska malarka i graficzka, instruktorka plastyki prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury Pracownię Slow Art.
Wydawnictwo “Romans” zrealizowano w ramach stypendium Miasta Suwałki na rok 2019.