Pomysły dla seniorów dofinansowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego

„Aktywny Senior w tańcu i w wodzie” to projekt Suwalskiej Rady Seniorów, który uzyskał dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Oprócz suwalskiej rady wsparcie uzyskały pomysły 13 rad seniorów z województwa podlaskiego. To pierwszy konkurs Urzędu Marszałkowskiego, do którego wnioski mogły składać bezpośrednio rady seniorów, a nie organizacje. Łączna suma dotacji to 300 tys. zł. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, wręczając w środę 2 sierpnia w Operze Podlaskiej symboliczne czeki przedstawicielom rad seniorów, które uzyskały dofinansowanie oraz przedstawicielom samorządów, przy których te rady działają, podkreślał, że seniorzy to bardzo cenne środowisko, z którym warto współpracować.
- Cenię wszystkie aktywne środowiska, ale tylko seniorzy mają bogate doświadczenie – mówił Marszałek. - Dlatego seniorów należy słuchać i z nimi rozmawiać. Mam nadzieję, że przyznane dofinansowanie pozwoli Państwu zrealizować ważne inicjatywy na rzecz osób starszych. A w przyszłym roku obiecuję kontynuację programu. Dziękuję też wszystkim samorządom, które wspierają działanie rad seniorów.
Dotacja dla Suwalskiej Rady Seniorów zostanie przeznaczona na nieodpłatne zajęcia aquafitness i naukę tańca w plenerze dla osób w wieku powyżej 60 lat.
Lista dofinansowanych projektów:
Miasto Białystok, 30 tys. zł, realizacja projektu „Siła Seniora”.
Miasto Suwałki, ponad 17 tys. zł, realizacja projektu „Aktywny senior w tańcu i w wodzie”.
Miasto Łomża, 30 tys. zł, realizacja projektu „Kulturalna Integracja 60+”.
Miasto Augustów, 29 tys. zł, realizacja projektu „Augustowska Rada Seniorów w działaniu”.
Miasto Bielsk Podlaski, blisko 22,5 tys. zł, realizacja projektu „Senior zdrowy i aktywny to senior bliski natury i wśród ludzi”.
Gmina Sokółka, 30 tys. zł, realizacja projektu „Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej”.
Gmina Łapy, 18,5 tys. zł, realizacja projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Gmina Supraśl, 30 tys. zł, realizacja projektu „Spotkanie integracyjno-szkoleniowe Gminy Supraśl”.
Gmina Choroszcz, blisko 9 tys. zł, realizacja projektu „Start po zdrowie”.
Gmina Dąbrowa Białostocka, 29 tys. zł, realizacja projektu „Apetyt na życie”.
Gmina Wasilków, 18,5 tys. zł, realizacja projektu „Wasilkowscy seniorzy w centrum uwagi”.
Gmina Czarna Białostocka, 17 tys. zł, realizacja projektu „Seniorada sportowa – aktywnie i zdrowo”.
Gmina Sejny, ponad 16 tys. zł, realizacja projektu „Pracownia aktywności manualnej seniorów”.
Gmina Puńsk, blisko 3,5 tys. zł, realizacja projektu „Wizyta studyjna w Supraślu”.

Fotografie: Wrota Podlasia - Mateusz Duchnowski  i UM w Suwałkach.