Aktualności

Zaproszenie na IV Suwalską Olimpiadę Seniorów

Na kolejny etap IV Suwalskiej Olimpiady Seniorów zapraszają Suwalska Rada Seniorów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. W piątek 15 września o godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 17 odbędą się Zawody lekkoatletyczne im. Ryszarda Roguckiego. Seniorzy w wieku powyżej 60 lat będą rywalizować w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Przy czym nie trzeba brać udziału we wszystkich konkurencjach, można też w jednej. 
W zawodach mogą uczestniczyć kobiety i mężczyźni, mieszkańcy Suwałk, którzy ukończyli 60 lat (rocznik 1963 i starsi). Chętni powinni zgłosić się do 12 września do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, ul. Wojska Polskiego 2, e-mail: aneta.walendykiewicz@osir.suwalki.pl, tel. 87 566 32 81, 608 440 007.
Organizatorzy zapraszają na stadion także wszystkich, również młodszych, którzy chcieliby pokibicować zawodnikom.

Opis konkurencji 
BIEG SPRINTERSKI: 60 metrów
Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn – nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w seriach na czas. Zawodnik decyduje jaki rodzaj startu wybiera.
PCHNIĘCIE KULĄ
Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet (kula - 3kg) i mężczyzn (kula - 5kg) – nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca. Każdy zawodnik ma trzy próby. O końcowej klasyfikacji decyduje najlepszy wynik zawodnika.
RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ
Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn – nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca. Każdy zawodnik ma trzy próby. O końcowej klasyfikacji decyduje najlepszy wynik zawodnika.
SKOK W DAL
Konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn – nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca. Każdy zawodnik ma trzy próby. O końcowej klasyfikacji decyduje najlepszy wynik zawodnika.

W zawodach obowiązywać będzie przelicznik WMA (World Masters Athletics), uwzględniający wiek. Uzyskane wyniki będą obliczane za pomocą kalkulatora Masters.

Ostatnim czwartym turniejem w ramach IV Suwalskiej Olimpiady Seniorów, po zawodach pływackich, wycieczce rowerowej i turnieju lekkoatletycznym będzie turniej bowlingowy, który odbędzie się 16 października w Suwałki Plaza.

Podsumowanie olimpiady zaplanowano na 14 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas Europejskiego Dnia Seniora.

Patronatem honorowym Suwalską Olimpiadę Seniorów objął Prezydent Miasta Suwałk.

25
Sierpień