Bal Dobroczynny pod Patronatem Prezydenta

Od 11 lat w Suwałkach, zawsze na początku każdego roku, organizowana była gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włócznia Jaćwingów”. Wydarzenie było połączone z Balem Charytatywnym. W tym roku zmianie ulegnie formuła uroczystości. Zostanie zorganizowany Bal Dobroczynny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. „Włócznie Jaćwingów” zostaną wręczone podczas Dni Suwałk.

- Postanowiliśmy, że po 11 latach przyszła pora by zmienić dotychczasową formułę wręczania nagrody Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów” – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkDlatego też postanowiliśmy, że gala związana z wręczeniem Włóczni Jaćwingów w tym roku przeniesiona zostanie na sierpień, a konkretnie na pierwszy dzień święta Naszego Miasta czyli Dni Suwałk – dodaje Prezydent Suwałk.

Dni Suwałk – Jarmark Kamedulski - będą idealnie komponować się z rozdaniem nagród Prezydenta Miasta Suwałk dla osób, które za swoją ubiegłoroczną działalność zasługują na te prestiżowe wyróżnienie. Jak konkretnie będzie wyglądała gala będziemy jeszcze Państwa informować.

Gala zawsze była połączona z balem charytatywnym. Z racji tego, że Włócznia Jaćwingów odbywała się w czasie karnawału wiele osób przez te 11 lat przyzwyczaiło się do tego, że w tym okresie mogli wziąć udział w takim wydarzeniu.

Stowarzyszenie Integracji Społecznej Alternatywa w Suwałkach oraz Hotel Szyszko zwróciło się do Prezydenta Miasta o objęcie Honorowym Patronatem Balu Dobroczynnego, z którego dochód zostanie przeznaczony na wypoczynek podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Suwałkach przy ul. 23 Października 20. Czesław Renkiewicz postanowił objąć te wydarzenie swoim patronatem.

Bal Dobroczynny odbędzie się 31 stycznia we wspomnianym Hotelu. Uczestników Balu bawić będą zespoły Nocy Patrol, The Fret i Brutal.

Więcej informacji o balu znajduje się na stronie Hotelu Szyszko http://www.hotel-szyszko.pl/index.php/oferty-specjalne/bal-dobroczynny

- Serdecznie Państwa zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu podczas którego odbędą się aukcje dzieł sztuki i przedmiotów przekazanych przez artystów i środowiska biznesu.  Całość dochodu z balu będzie przekazana na naprawdę szczytny cel – informuje Czesław Renkiewicz.