Współpraca z Notodden

W dniu 19 marca br. w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz oraz Burmistrz Notodden Jørn Christensen, podpisali dokument mówiący o wzajemnych działaniach miast partnerskich „Plan działania na 2015".

Plan działania na 2015 rok przewiduje przede wszystkim działania w zakresie współpracy szkół i ośrodków edukacyjnych oraz współpracę w dziedzinie sportu, zdrowia, pomocy społecznej i kultury.

Porozumienie obejmuje również współpracę pomiędzy samorządami poprzez realizację wspólnych projektów, wykorzystanie możliwości aplikowania do Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jak również poszukiwanie nowych możliwości rozwoju biznesu i inwestycji po obu stronach.