Kolejny etap prac nad „Strategią”

Projekt „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2020” został zatwierdzony i jest gotowy do kolejnych prac mających na celu wdrożenie go. W dokumencie zostały również ujęte uwagi, które zgłoszono podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w dniach od 16 do 31 stycznia 2014 r.

- Każda zgłoszona sugestia została poddana wnikliwej analizie przez ekspertów w zakresie planowania strategicznego i rozwoju regionalnego, którzy wspierali proces tworzenia "Strategii" – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Wszystkie uwagi wraz z ich merytorycznym uzasadnieniem zostały ujęte w zestawieniu, z którym można zapoznać się w tym miejscu - zestawienie uwag wraz z uzasadnieniem .

"Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2020” wyznacza ramy dla późniejszej realizacji przedsięwzięć, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko. - Dlatego projekt "Strategii" został przedłożony Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku w celu wskazania zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko – dodaje Prezydent Suwałk.

W związku z powyższym, projekt "Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2020" zostanie przedłożony Radzie Miejskiej w Suwałkach niezwłocznie po opracowaniu prognozy oddziaływania na środowisko i uzyskaniu niezbędnej opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

„Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2020” - projekt