Aktualności

Nowe boisko

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał dziś umowę na remont boiska sportowego przy szkole podstawowej nr 4 w Suwałkach. Przetarg na przebudowę obiektu wygrało konsorcjum firm Panorama Obiekty Sportowe i Panorama II. wykonawca ma 3 i pół miesiąca na zrealizowanie inwestycji. Koszt przedsięwzięcia to prawie 676 tysięcy złotych z czego 33% to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska wielofunkcyjnego. Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie jedno boisko o wymiarach 24x44m z przeznaczeniem do gry w piłkę ręczną, siatkową, tenisa i mini kosza. Drugie boisko również o wymiarach 24x44m o nawierzchni ze sztucznej trawy - będzie przeznaczone do gry w piłkę nożną. Firma będzie musiała wykonać drenaże boisk wraz z odcinkiem kanalizacji deszczowej do ich prawidłowego odwodnienia. Powstanie również oświetlenie terenu w niezbędnym zakresie i utwardzenie dojść do boisk z kostki polbrukowej.

boisko SP4Przebudową było zainteresowanych 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Piaseczna. Wykonawca zadeklarował, że wybuduje boisko za prawie 677 tysięcy złotych.

Urząd Miejski w Suwałkach zlecił też opracowanie dokumentacji technicznej ba boisko sportowe przy szkole Podstawowej nr 6. Firma, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentów zrobi to za 10 200 zł.

Władze Miasta starają się też o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na remont stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Wojska Polskiego. Remont obiektu rozpocznie się najprawdopodobniej po nowym roku.

31
Lipiec