Aleja Gwiazd Bluesa w Suwałkach

Rozpoczął się Suwałki Blues Festival 2015. Akcentem inaugurującym tegoroczną edycję suwalskiego święta bluesa było odsłonięcie Alei Gwiazd na ulicy Chłodnej. W posadzkę najpopularniejszego miejskiego deptaka wmurowano siedem płyt z brązu, na których widnieją nazwiska głównych artystów grających w Suwałkach we wszystkich dotychczasowych edycjach SBF.

- Od kilku lat konsekwentnie utożsamiamy wizerunek naszego miasta z muzyką blues. Dwa lata temu powstała bluesowa gitara. Rok temu na jednym z rond ustawiliśmy bluesowy mikrofon. W tym roku postanowiliśmy, że uhonorujemy artystów, którzy grali na siedmiu dotychczasowych edycjach Suwałki Blues Festivalu – mówił przed odsłonięciem Alei Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkKażdego roku do grona tych gwiazd dołączą kolejne – dodał Prezydent Suwałk.

Aleja Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej to jak na razie siedem płyt, na których zostało wymienionych po pięciu największych artystów z każdej edycji SBF.

Suwałki Blues Festival 2008

• Chris Duarte
  • Earl Thomas
  • Nikki Hill

W odsłonięciu tablic wzięli udział: Mieczysław Baszko, Marszałek Województwa Podlaskiego, Jadwiga Mariola Szczypiń, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Suwałkach, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wraz z zastępcami Ewą Sidorek i Łukaszem Kurzyną, Bożena Kamińska, dyrektor SOK, Alicja Andrulewicz, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji UM w Suwałkach, Mariusz Klimczyk, sekretarz Miasta Suwałki, Jan Chojnacki, dziennikarz radiowej „Trójki”, Andrzej Matysik, , redaktor naczelny kwartalnika „Twój Blues” oraz Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF.