Cztery koncerty

Koncertem w kościele pw. Chrystusa Króla, przy ul. Papieża Jana Pawła II, 15 sierpnia o godz. 19.00 rozpoczną się prezentacje III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Ars Musica”, pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałki oraz Starosty Powiatu Suwalskiego. W programie festiwalu, obok czterech koncertów, znalazły się warsztaty instrumentalne oraz wokalne, prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Marlena Borowska.

W koncercie inauguracyjnym wystąpią: Marlena Borowska – sopran, Dmitry Grinikh - baryton oraz Sylwester Trojanowski – organy. Wstęp wolny.

W Koncercie kameralnym 23 sierpnia, o godz. 18.00 w sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach, przy ul. Noniewicza 83 zaprezentują się uczestnicy Kursu Wokalnego. Akompaniować im będzie rosyjska pianistka Marina Biełaszuk. Wstęp wolny.

Na Koncert wieczorny z udziałem Giorgi Todua – baryton, pianistki Mariny Biełaszuk oraz Orkiestry Kameralnej Kursu pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza trzeba przyjść 24 sierpnia, o godz. 18.00 również do sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach, przy ul. Noniewicza 83. Wstęp wolny.

Koncert finałowy odbędzie się 25 sierpnia, o godz. 18.00 na dużej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Wystąpią: Orkiestra Kameralna Kursu oraz Suwalska Orkiestra Kameralna Camerata dell’Arte pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, uczestnicy Kursu Wokalnego a także soliści: Cezarego Gójski – skrzypce i Marina Biełaszuk - basso continuo. Bilety na koncert finałowy w cenie 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (dla uczniów, studentów do lat 26, rencistów, emerytów). Kasa SOK czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10–18 oraz na dwie godziny przed każdą biletowaną imprezą (nie wcześniej, niż od godz. 8.00). Tel. 87 563 85 18.