X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów ogłasza X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika.

Cele konkursu:

- rozbudzenie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji

- promocja talentów literackich,

- podkreślenie aktualności autentyzmu i swoistości Ostrzeszowa w okresie międzywojennym

Adresaci konkursu:

Konkurs ma charakter otwarty - skierowany jest do wszystkich piszących bez ograniczeń.

Warunki uczestnictwa: Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie pocztą zestawu wierszy w maszynopisie zawierającego maksymalnie 3 utwory w 4 egzemplarzach oraz zapisane w formie elektronicznej (płyta CD).

Zestawy należy przesłać do 31 marca 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego)

na adres:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów

pl. Borek 17

63-500 Ostrzeszów

Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych:

kat. I - dzieci do lat 11,

kat. II - dzieci i młodzież w wieku: 12-15 lat

kat. III - młodzież w wieku 16-19 lat,

kat. IV - dorośli powyżej 19 lat.

Ogłoszenie wyników nastąpi 21 czerwca 2014 r. podczas uroczystości podsumowującej konkurs i upamiętniającej postać St. Czernika. Laureaci zostaną powiadomieni o szczegółach telefonicznie i drogą elektroniczną.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie internetowej www.bp.ostrzeszow.pl lub pod numerem telefonu 062 730 33 89, 730 19 48 oraz pod adresem email: biblioteka@bp.ostrzeszow.pl.