XX Koncert Dobroczynny

od lewej: Lidia Gutowska, Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej i Marlena Borowska, organizatorka koncertu

XX edycja dobroczynnego Koncertu w Hołdzie Ojcu Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II  - Wielkiemu Polakowi odbędzie się w najbliższą niedzielę (10 czerwca) o godz.19.00 w Konkatedrze p.w. św. Aleksandra w Suwałkach. Wydarzenie ma charakter charytatywny i jest dedykowane podopiecznym Suwalskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej.

Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej istnieje od 2005 r. Zostało założone z myślą o niesieniu pomocy osobom chorym na nowotwory, niepełnosprawnym, wymagającym stałej opieki w domach. Stowarzyszenie obejmuje swoją działalnością Suwałki i powiat suwalski. Członkowie stowarzyszenia na co dzień stykają się w swojej pracy z dramatami ludzi chorych i niejednokrotnie zbyt ubogich, by sfinansować leczenie, dające szansę na poprawę zdrowia i ratowanie życia. Starają się ich wspierać w ramach skromnych funduszy, które zdobywają  dzięki przekazywaniu im 1% podatku. Pieniądze są przeznaczane na częściową refundację kosztów leczenia oraz kosztów dojazdów do placówek medycznych na badania i konsultacje podopiecznych stowarzyszenia. Dlatego też każdy grosz, zdobyty dzięki takim akcjom jak  koncert charytatywny, jest naprawdę ogromnie cenny.

konto nr 51 9367 0007 0010 0017 3762 0001

Wykonawcy koncertu:

Jacek Szymański – tenor – Gość Specjalny
Marlena Borowska – sopran
Natalia Ołów – mezzosopran
Cezary Gójski – skrzypce
Sylwia Roszko – akordeon
Piotr Skowroński – akordeon
Barbara Moruszewicz – fortepian
Karolina Zwiewka – fortepian
Łukasz Kowalewski – organy
Artur Szczepkowski – organy

Suwalski Chór Primo pod dyrekcją Ignacego Ołowia
Zespół Wokalny PSM I i II stopnia w Suwałkach pod dyrekcją Marleny Borowskiej

Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach
Współorganizatorzy: Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. Emila Młynarskiego, Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej w Suwałkach, Rzymskokatolicka Parafia Konkatedralna pw. św. Aleksandra w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Kultury.

Koncert jest objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.