Jezdnia obwodnicy Suwałk już gotowa

Budowa suwalskiej obwodnicy wchodzi już w ostateczną fazę. Najciekawsza informacja jest taka, że zakończona jest budowa całej 13 km betonowej jezdni. Obecnie trwają prace przy serwisówkach, układane są warstwy humusu na poboczach i skarpach, sadzone są rośliny, ustawiane panele dźwiękoszczelne oraz barierki, a także ogrodzenie. Wylewany jest asfalt na wiaduktach. Są to typowo prace wykończeniowe.

Mija właśnie 91 tydzień budowy. Prace są zakończone w 84%. Myślę, że są duże szanse na to by uzyskać tak zwaną przejezdność obwodnicy jeszcze w tym roku – tak jak zresztą wielokrotnie zapowiadali drogowcy informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Przyjrzeliśmy się osobiście jak wygląda ta inwestycja dlatego też zachęcam do obejrzenia zdjęć z budowy z poziomu jezdni obwodnicy oraz filmu nagranego w trakcie przejazdu samochodem dodaje Prezydent Suwałk.

Przypomnijmy, że na obwodnicę Suwałk mieszkańcy naszego miasta czekają bardzo długo. By zamanifestować potrzebę jej budowy z inicjatywy Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk powstał Społeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Suwałk, który zorganizował 3 głośne i spektakularne akcje na przebiegu drogi krajowej nr 8 w Suwałkach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, która jest inwestorem, w 2014 roku ogłosiła przetarg na budowę suwalskiej obwodnicy, który został rozstrzygnięty 12 sierpnia 2015 r.

Przetarg wygrała firma Budimex, z którą podpisano umowę 29 września 2015 r. W tym wydarzeniu wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Dokument został podpisany w białostockiej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Budimex wykona całą inwestycję za 299,4 mln zł.