O postępie na Suwalszczyźnie

W otwarciu konferencji ,,100 lat postępu naukowo-technicznego na Suwalszczyźnie” wziął w piątek (12 października) udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Organizatorem przedsięwzięcia była Suwalska Rada Federacji Naukowo-Technologicznych NOT w Suwałkach.

– Suwalska Rada Federacji Naukowo-Technologicznych NOT w Suwałkach od ponad 40 lat integruje środowisko techniczne Suwalszczyzny. W imieniu samorządu i mieszkańców miasta życzę wszystkim Członkom Stowarzyszenia dalszego rozwoju twórczych przedsięwzięć służących gospodarce naszego regionu, a w życiu osobistym powodzenia i zdrowia – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Prelegenci poruszyli kwestie potencjału naukowo-technicznego Suwalszczyzny, architektury i budownictwa, rozwoju sieci komunikacyjnej czy zaopatrzenia w energię. Konferencji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach towarzyszyła wystawa zdjęć dawnych Suwałk.