Czekamy na prace dyplomowe

II edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Miastem Suwałki ogłoszono w czerwcu. Do tej pory wpłynęła jedna praca. Wrzesień to dobry moment by przypomnieć o konkursie ponieważ jest to czas, w którym absolwenci uczelni wyższych kończą bronić swoje prace, które przygotowywali w roku akademickim 2015/2016.

Zgodnie z zapowiedzią idea konkursu została rozwinięta o listę zagadnień i obszarów badawczych proponowanych do opracowania. Studenci, którzy zdecydują się na wybór jednego z tematów mogą liczyć na wyższą punktację i w razie wygranej wysokie nagrody, których pula podobnie jak w poprzednie edycji wyniesie aż 10 tys. zł.

-Taka lista została opracowana i porusza bardzo szeroki wachlarz zagadnień. Mam nadzieję, że studenci pochodzący nie tylko z Suwałk ale i z całego kraju uznają, że te propozycje są ciekawe i warte zainteresowania - informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W związku z tym w regulaminie konkursu wprowadzono pewne zmiany. Osoby, które zdecydują się na opracowanie jednego z obszarów tematycznych proponowanych przez organizatora i zgłoszą swoją pracę do konkursu mogą od razu liczyć na bardzo wysoką punktację.

-Zdaję sobie sprawę z tego, że opracowanie jednego z tematów pod potrzeby pracy dyplomowej to bardzo długi proces wymagający ogromnego zaangażowania. Dlatego też lista tematów jest stała i będzie ogłaszana również przy kolejnych edycjach konkursu - dodaje Prezydent Suwałk.

Lista zagadnień i obszarów badawczych proponowanych do opracowania w ramach II edycji konkursu Prezydenta Miasta Suwałk na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Miastem Suwałki można znaleźć  w ogłoszeniu o konkursie klikając TUTAJ.

Ponadto podobnie jak w poprzedniej edycji do konkursu można zgłaszać prace w ośmiu obszarach tematycznych:

• gospodarka i rozwój,
  • ekonomia i finanse,
  • edukacja,
  • sport,
  • ochrona środowiska,
  • kultura,
  • turystyka,
  • problematyka społeczna.

Prace konkursowe będą przyjmowane przez Kancelarię Urzędu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki w terminie do 29 lutego 2017 r.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi: 10 000 zł brutto. Autorzy najlepszych prac dyplomowych otrzymają następujące nagrody:

• za najlepszą pracę doktorancką – nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł brutto,
  • za najlepszą pracę magisterską – nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł brutto,
  • za najlepszą pracę licencjacką – nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł brutto.