Aktualności

Bezpłatne badania w kierunku cukrzycy

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą odbędą się w najbliższą niedzielę (10.11) w Suwałkach. Z tej okazji w Aquaparku, w godz. 13.00 – 17.00, zaplanowano bezpłatne pomiary cukru, ciśnienia tętniczego, konsultacje w zakresie zaleceń żywieniowych, diet, samokontroli glikemii czy technik podawania insuliny. Porad będzie udzielała organizatorka akcji, specjalistka chorób wewnętrznych, diabetolog Ewa Korneluk. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Dla najmłodszych przygotowali konkurs plastyczny i zabawy edukacyjne z piramidą żywienia.
 
Celem obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Suwałkach jest przebadanie jak najszerszej grupy pacjentów z terenu miasta, w celu zdiagnozowania cukrzycy oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z tą chorobą. Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała cukrzycę za pierwszą niezakaźną epidemię.
 
Szacuje się, że na terenie powiatu suwalskiego około 6 tys. osób choruje na cukrzycę, z czego połowa nie jest świadoma tej choroby. Wczesne rozpoznanie może zapobiec poważnym komplikacjom zdrowotnym.
 
Akcja odbędzie się po raz 12. W poprzednich latach z badań skorzystało po kilkaset osób. 
 
Obchody realizowane są w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.

08
Listopad