Aktualności

Dowiedz się wszystkiego o planach budowy ITPO

Działa już strona internetowa i profil na FB poświęcone projektowi budowy instalacji termicznego przekształcania pre-RDF, czyli ITPO dla Suwałk. Jest to kolejny element szerokich działań komunikacyjnych projektu zaplanowanych przez władze Suwałk.

Nad zdj. PEC Suwałki

Władze Suwałk kontynuują działania komunikacyjne związane z projektem budowy instalacji termicznego przekształcania pre_RDF pod nazwą „ITPO dla Suwałk”. Po zorganizowaniu spotkania informacyjnego dla mieszkańców, miasto uruchomiło właśnie stronę internetową www.itpodlasuwalk.pl oraz profil na FB pod tą samą nazwą https://www.facebook.com/ITPO.Suwalki. Te dedykowane inwestycji kanały komunikacji mają być, dla mieszkańców Suwałk, podstawowym źródłem wiedzy na tematy dotyczące planowanej inwestycji, obecnych wyzwań dla lokalnej gospodarki odpadowej i ciepłownictwa oraz samej technologii odzysku energii z pre-RDF.

Strona internetowa: www.itpodlasuwalk.pl
Profil FB pod tą samą nazwą: https://www.facebook.com/ITPO.Suwalki.


Instalacje termicznego przekształcania odpadów (ITPO) pomimo szerokiego wykorzystania na całym świecie, są jeszcze stale nowością w naszym kraju i budzą zrozumiałe zainteresowanie zwłaszcza w kontekście technologii, wływu na środowisko czy korzyści jakie daje ich budowa. Dlatego władze miasta Suwałk postawiły sobie za cel edukację oraz prowadzenie wszelkich działań związanych z budową ITPO w sposób transparentny i umożliwiający udział społeczeństwa na wszystkich etapach inwestycji.

- Od samego początku założyliśmy, że wszystkie nasze działania związane z budową ITPO w Suwałkach będziemy prowadzić w sposób transparentny i z udziałem mieszkańców. Naszą komunikację zaczęliśmy od otwartego spotkania z mieszkańcami podczas którego przekazaliśmy najważniejsze informacje na temat inwestycji. Aktualnie uruchamiamy stronę www oraz FB, a w planach mamy również dalsze akcje edukacyjne - powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Strona www jest kompendium wiedzy na temat inwestycji. Mieszkańcy Suwałk znajdą tam m.in. informacje na temat lokalizacji inwestycji, bezpieczeństwa, a także konieczności i korzyści płynących z budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów. Z kolei FB, pozwoli na bieżąco śledzić postępy prac związanych z budową ITPO, uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania lub też zweryfikować najczęstsze mity związane z funkcjonowaniem takich instalacji.

- Zależy nam, żeby strona www oraz FB pozwoliły zrozumieć mieszkańcom, że ITPO dla Suwałk to nic innego jak wykorzystanie nowoczesnej i sprawdzonej na świecie technologii pozwalającej nam skutecznie i ekologicznie rozwiązać problemy rosnących kosztów zagospodarowania odpadów oraz produkcji ciepła w oparciu o paliwo węglowe – informuje Prezydent Suwałk.

W przyszłości planowane są dalsze działania informacyjne i edukacyjne, a także powołanie Rady Społecznej projektu, skupiającej przedstawicieli samorządu, organizacji społecznych i lokalnych mediów.

02
Listopad