Aktualności

Komunikat ws. Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury

Pan Krzysztof Dziemian, kandydat na Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, który wygrał konkurs na to stanowisko zrezygnował z objęcia tej funkcji. We wtorek (21 września) odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim w Suwałkach w którym uczestniczyli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wraz z zastępcą Romanem Rynkowskim oraz Pan Krzysztof Dziemian. Podczas spotkania miała zostać podpisana – wcześniej zaakceptowana przez obie strony – umowa na objęcie ww. stanowiska.

Pan Krzysztof Dziemian ostatecznie zrezygnował z przyjęcia funkcji Dyrektora SOK z powodu zaproponowanego mu wynagrodzenia. Warto podkreślić, że kształtowało się ono na poziomie poborów pozostałych dyrektorów suwalskich jednostek kultury i było nieco niższe od zarobków obecnej dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Ponadto w trakcie spotkania Prezydent Suwałk złożył deklarację o możliwości podwyższenia wynagrodzenia po wdrożeniu się nowego dyrektora w funkcjonowanie jednostki, którą miał zarządzać. Mimo to Pan Krzysztof Dziemian nie zgodził się na takie rozwiązanie.

Na tym etapie nie zapadła decyzja co do tego kto będzie kierował Suwalskim Ośrodkiem Kultury.

21
Wrzesień