Aktualności

Mistrzostwa Karate Shinkyokushin Seniorów i Juniorów

W Azerbejdżanie w Baku odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Seniorów i Juniorów. Zawody rozegrano 30-31 maja 2014 roku, wystartowało około 250 zawodników z 17 państw. Reprezentacja Polski zdobyła 9 medali.

Dwa medale zdobyły seniorki a juniorzy zdobyli 7 medali. W juniorach wystartował nasz zawodnik Michał Karpowicz. Michał startował w kumite do 60 kg oraz w kata juniorów. W kumite Michał trafił w pierwszej walce na najlepszego zawodnika gospodarzy Nuriyeva Khajala, zawodnik ten wygrał z Michałem, a następnie wygrywając wszystkie walki został późniejMistrzem Europy.

Miło jest nam poinformować, że w kata Michał stanął na podium i zajął III miejsce. Konkurencje kata wygrał Estevan Navarro Pedro z Hiszpanii, drugie miejsce zajął Slynko Maksym z Ukrainy. Ciekawostką jest to, że Michał i Maksym po trzech turach, mieli takie same noty - po 238.20 punktów. Przy remisie decydowała trzecia tura, w której Michał miał 79.40 punktów, a Ukrainiec miał 80.00 i to on został Wicemistrzem Europy.

Był To jedyny medal w kata dla Polski. Jest to już trzeci medal Michała Karpowicza na Mistrzostwach Europy. W zaszłym roku zdobył dwa medale I miejsce w kumite do 55 kg i III miejsce w kata, ale to były medale w kategorii kadetów. W tym roku Michał po raz pierwszy startował w juniorach i zdobywając medal, jako młodszy rocznik pokazał, że jeszcze będzie go stać na poprawienie wyniku w przyszłym roku. Wyjazd na Mistrzostwa Europy do Azerbejdżanu został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

1 czerwca w Hali Studium WF Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z udziałem 104 zawodników, reprezentujących 28 uczelni, odbyły się Akademickich Mistrzostw Polski Karate Kyokushin. W Mistrzostwach wziął udział nasz zawodnik Mateusz Krejpcio, reprezentując Warszawski AWF.

Mateusz startował w kategorii do 75 kg, zajął I miejsce, wygrał 3 walki i został Akademickim Mistrzem Polski. Suwalscy zawodnicy nie zwalniają jeszcze tempa.

W następną sobotę 7 czerwca Mateusz Krejpcio i sześcioro innych suwalskich zawodników wystartuje w Radzyminie, w Eliminacjach do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców. O start w ME będzie walczyć czworo młodzieżowców i trzech kadetów z suwalskiego klubu. Mistrzostwa odbędą się 15 października na Litwie.

źróło: Marek Krejpcio