Aktualności

Orszak Trzech Króli

Po raz drugi ulicami Suwałk, w poniedziałek 6 stycznia przejdzie orszak Trzech Króli. Pochód wyjdzie o godzinie 13 spod aquaparku. Przejdzie ulicami: Papieża Jana Pawła II, J. Dwernickiego, T. Kościuszki na plac Józefa Piłsudskiego. Przemarsz zakończy się w parku Konstytucji 3 Maja. Organizatorami są: Fundacja Orszak Trzech Króli, Miasto Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury i suwalskie parafie.

 

Suwałki są jednym z prawie dwustu miast w Polsce i na świecie, którego ulicami 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli.

- Cieszę się, że inicjatywa warszawskiej Fundacji Orszak Trzech Króli została tak entuzjastycznie podjęta przez suwalczan i wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Suwałkach – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. - W ubiegłorocznym orszaku przemaszerowało w Suwałkach kilkaset osób i mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Najważniejsze, żebyśmy tego dnia byli razem: starsi i młodsi, bez względu na różnice społeczne, czy polityczne. Zapraszam serdecznie wszystkich suwalczan i gości.

Na trasie tegorocznego orszaku zaplanowano następujące przystanki:

1. Edykt Cezara Augusta (Aquapark, ul. Papieża Jana Pawła II 7).

2. Szałas Pasterzy (budynek SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5).

3. Dwór Heroda (kościół pw. Chrystusa Króla, ul. Papieża Jana Pawła II 3),

4. Gospoda (CHR – Plaza Suwałki, ul. J. Dwernickiego 15).

5. Walka Dobra ze Złem (Muzeum Okręgowe, ul. T. Kościuszki 81).

6. Brama Nieba (konkatedra Św. Aleksandra, Plac Józefa Piłsudskiego).

7. Stajenka Betlejemska (park Konstytucji 3 Maja).

 

03
Styczeń