Aktualności

Pożegnanie płk Rajmunda Gierosa

Płk. Rajmund Gieros dotychczasowy komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach – oficjalnie -zakończył dziś swoją służbę przechodząc na emeryturę. Na jego miejsce został powołany pochodzący z Białegostoku ppłk.  Grzegorz Konopko. W uroczystości wzięli udział między innymi Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk oraz Andrzej Chuchnowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Płk. Rajmund Gieros był wieloletnim komendantem Wojskowej Służby Uzupełnień w Suwałkach. Na emeryturę - jak sam dziś powiedział - odchodzi z własnej woli.

- Mam nadzieję, że teraz więcej czasu poświecę rodzinie bo to rodzina była najbardziej cierpliwa w trakcie mojej służby wojskowej – mówił płk. Rajmund Gieros, który najwięcej ciepłych słów poświęcił obecnym na uroczystości żonie i córce.

Pożegnanie płk. Gierosa było dobrą okazją do podsumowań i podziękowań. Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk, który jako pierwszy przekazał życzenia, podziękował za bardzo dobrą współpracą pomiędzy WKU a suwalskim samorządem.

- Liczę Panie Pułkowniku, że rozpoczynająca się emerytura nie spowoduje tego, że przestanie Pan brać czynny udział w życiu naszego miasta – mówił Łukasz KurzynaLiczymy na dalszą, wzajemną i jak zawsze wzorową współpracę.

Zasępca Prezydenta Suwałk wspólnie z Andrzejem Chuchnowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej przekazali odchodzącemu na emeryturę płk. Rajmundowi Gierosowi kwiaty, książki oraz list gratulacyjny od Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk.

Ppłk.  Grzegorz Konopko nowy komendant WKU w Suwałkach ma za sobą już 21 lat służby wojskowej. Jak dziś zaznaczył – nie jest rewolucjonistą. Chcę dalej tak samo dobrze jak do tej pory zarządzać WKU w Suwałkach.

31
Styczeń