Aktualności

SKB mistrzem Polski

SKB Litpol Malow Suwałki zdobył 13 tytuł Drużynowego Mistrza Polski w badmintonie. W sobotę, 3 maja w decydującym meczu, suwalczanie pokonali we własnej hali 4:2 Hubala Białystok.

W pierwszym pojedynku Maciej Poulakowski przegrał w dwóch setach z Michałem Rogalskim. Później Sashina Vignes Waran wygrała 2:1 z Alesją Zajcevą i był remis. W trzecim spotkaniu Adam Cwalina i Michał Łogosz wygrali 2:0 z duetem Maciej Dąbrowski/Michał Rogalski, a w czwartym para Kamila Augustyn/Sashina Vignes Waran pokonała 2:0 Ewę Piotrowską i Edytę Tarasewicz. Chociaż w piątym pojedynku Łukasz Moreń przegrał w trzech setach z Adrianem Dziółko, to na wysokości zadania stanęła para mieszana Kamila Augustyn/ Michał Łogosz, która pokonała 2:1 duet Robert Mateusiak/Alesja Zajcewa. Suwalczanie wygrali cały mecz 4:2 i sięgnęli po 13 tytuł w historii klubu. Brązowe medale zdobył Solec Kujawski, który wygrał w małym finale 4:2 z AZS-em Kraków.

Źródło: Radio 5