Aktualności

W czerwcu pojedziemy rowerem miejskim

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał w piątek (26 lutego) umowę z konsorcjum firm Orange Polska oraz Roovee S.A. na wdrożenie Systemu Roweru Miejskiego - SUWER. Zgodnie z zapisami 3 letniego kontaktu wartego blisko 2,2 mln zł system zostanie uruchomiony 1 czerwca 2021r. Mieszkańcy Suwałk będą mogli skorzystać ze 160 rowerów, które ulokowane będą na 16 stacjach na terenie Suwałk.

- Chcemy, żeby nasi mieszkańcy mili różne alternatywne możliwości poruszania się po Suwałkach. W naszym mieście mamy coraz więcej ścieżek rowerowych. Myślę, że rower miejski przyjmie się i będzie cieszył się dużą popularnością – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Wykonawca dostarczy 160 szt. fabrycznie nowych rowerów, w tym: 142 szt. rowerów tradycyjnych, 3 szt. rowerów typu tandem oraz 15 szt. rowerów elektrycznych.

W 2021 roku SUWER będzie funkcjonował od 1 czerwca do 24 października. W 2022 i 2023 roku od 1 kwietnia do 24 października.

- To jest zadanie, które realizujemy dzięki projektowi dofinansowanemu środkami z Unii Europejskiej. Dzięki temu kupujemy między innymi autobusy napędzane gazem CNG – dodaje Prezydent Suwałk.
Oprócz tego w ramach projektu jest wdrażany system dynamicznej informacji pasażerskiej w postaci tablic elektronicznych na przystankach oraz realizowane są remonty fragmentów ul. Leśnej, Szpitalnej i Daszyńskiego.

26
Luty