Aktualności

Włócznia Jaćwingów – kto powinien otrzymać nagrodę?

15 listopada rozpocznie się nabór wniosków na laureatów Nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów za 2022 rok. Nagroda jest przyznawana od 19 lat dlatego też w jubileusz 20 edycji do plebiscytu wprowadzamy pewne zmiany i kilka nowości. Nabór wniosków zakończy się wraz z końcem roku, a laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się 18 lutego 2023r. w hali Suwałki Arena.

Nagroda Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów to jedno z najważniejszych wyróżnień w naszym mieście. Na przestrzeni 19 lat nagrodę otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń. Wszystkie bez wątpienia zasłużone dla społeczności całego miasta.

- Chcąc wprowadzić pewne zmiany, a także sprawić by nagroda była jeszcze bardziej wyjątkowa w regulaminie określiliśmy stałą niezmienną liczbę pięciu laureatów w danym roku. Wśród tych pięciu wyróżnień pojawi się nagroda Włóczni Jaćwingów „z diamentem”, która będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia lub działania na rzecz Suwałk. Co więcej będą mogli ją otrzymać również laureaci Włóczni z lat poprzednich – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk Dodatkowo diamentowi laureaci będą poproszeni by posadzić swój dąb w specjalnej alei dębów, która powstanie na suwalskich bulwarach. Każde drzewo będzie nazwane imieniem nagrodzonej osoby – dodaje Prezydent Suwałk.

Laureatów 3 nagród będą wybierać nagrodzeni Włócznią Jaćwingów w dwóch poprzednich latach. O pozostałych dwóch Włóczniach w tym statuetce z diamentem decydować będzie Prezydent Suwałk.

Zapraszamy do zgłaszania wniosków oraz udziału w balu w lutym przyszłego roku, o szczegółach którego będziemy informować już niebawem.

Regulamin przyznawania nagrody Prezydenta Suwałk Włóczni Jaćwingów określa Zarządzenie Nr 411/ 2022 z dnia 9 listopada 2022 roku w sprawie ustanowienia Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk "Włócznia Jaćwingów".  Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

Poniżej znajdą Państwo również do pobrania wniosek zgłoszeniowy, który należy złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Suwałkach lub przesłać wypełniony za pomocą poczty elektronicznej na adres pkp@um.suwalki.pl

Przypominamy, że nabór wniosków trwa od 15 listopada do 31 grudnia 2022r.

09
Listopad