10,5 mln zł trafi do Budżetu Miasta Suwałki

Dzięki 100% dofinansowaniu 4 inwestycji drogowych, które Miasto Suwałki realizowało przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w perspektywie 2007-2013 budżet Miasta Suwałki zasili blisko 10,5 mln. zł. Aneksy do umów z Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku oraz wnioski o płatność podpisał wczoraj (9 maja) w Białymstoku Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który dziś poinformował w trakcie briefingu prasowego o możliwych sposobach wydatkowania tych środków.

- Jeżeli Rada Miejska w Suwałkach zaakceptuje moją propozycję chciałbym po pierwsze zmniejszyć tegoroczny deficyt w Budżecie Miasta, po drugie wybudować kilka ulic osiedlowych na osiedlu Hańcza. Część środków chciałbym przeznaczyć na wykup nieruchomości pod budowę suwalskich bulwarów – poinformował dziś Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Zwiększenie dofinansowania suwalskich inwestycji drogowych stało się możliwe po decyzji Komisji Europejskiej z 19 kwietnia 2016 r., która pozwoliła zwiększyć maksymalną wysokość współfinansowania projektów z zakresu transportu do 100 proc. oraz m.in. dzięki oszczędnościom, które powstały w trakcie realizacji poprzedniego RPOWP.

Inwestycje, które dostały 100% dofinansowanie to: przebudowa ul. Reja (3,3 mln zł), ul. Bakałarzewskiej (253,5 tys. zł), przebudowa drogi wojewódzkiej nr 655 w graniach miasta (408,7 tys. zł) oraz przebudowa układu komunikacyjnego w śródmieściu (6,5 mln zł).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wrota Podlasia.

zdjęcia: UM Suwałki