14. edycja Przeglądu Małych Form teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”

Uprzejmie informujemy, że Referat Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łomży oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach organizuje 14. edycję Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”.

Zgodnie z § 2 Regulaminu ww. Przeglądu jego celem jest stworzenie w środowisku młodzieży skutecznych mechanizmów obronnych wobec negatywnych zjawisk społecznych występujących w ich lokalnym środowisku, promowanie zdrowego stylu życia oraz alternatywnych form spędzania czasu wolnego – wolnych od używek, agresywnych i ryzykownych zachowań, ograniczenie demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich, pobudzenie aktywności rodziców i wychowawców szkół gimnazjalnych oraz integracja środowiska lokalnego.

Przegląd przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego, ich rodziców oraz kadry pedagogicznej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Przeglądzie prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie formularza karty zgłoszenia i przesłanie go w wersji papierowej (formularz wypełniamy tylko na komputerze) do dnia 28 kwietnia 2016 r. na adres: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1,15-888 Białystok oraz elektronicznie (jako załącznik, bez formatowania i bez zabezpieczeń typu pdf) na adres: urszula.zukowska@wrotapodlasia.pl.

Posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 10 maja 2016 r. w WOAK Spodki (ul. Św. Rocha 14, Białystok). Natomiast Gala finałowa planowana jest 31 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki.

Aktualności na temat 14. edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” umieszczane są na bieżąco na portalu informacyjnym UMWP Wrota Podlasia w dziale Edukacja→Dramat i tragedię pozostaw teatrowi→14. edycja (http://wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/Dramat-i-tragedie-pozostaw-teatr/14edycja/).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyrektorów gimnazjów oraz ośrodków kultury z terenu województwa podlaskiego do udziału w przedsięwzięciu.

Załączniki:

1. Karta zgłoszenia