17. Muszelki Wigier za nami

Za nami 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca ,,Muszelki Wigier”. Grad Prix festiwalu i nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w kategorii taniec otrzymała Dance Folk Group ROKVA z gruzińskiego Poti, w kategorii piosenka natomiast – Paweł Rydz z Domu Kultury w Małogoszczy. Grand Prix w kategorii piosenka i nagrodę Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP otrzymała Ewa Agata Mociak.

Złote, Srebrne i Brązowe Muszelki Wigier powędrowały do:

- w kategorii TANIEC

- w kategorii PIOSENKA

W uroczystej gali prezentującej laureatów, która odbyła się w sobotę – 27 maja w Suwalskim Ośrodku Kultury udział wzięła Ewa Sidorek, Zastępca Prezydenta Suwałk. Wręczenie nagród poprzedził koncert wspomnieniowy honorujący pamięć znakomitych artystów: Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego.

W 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca ,,Muszelki Wigier” udział wzięło prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat, w tym prawie 150 zespołów i solistów z Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji i Gruzji.

Prezentacjom konkursowym, które przez dwa dni odbywały się na deskach SOKu towarzyszyły wydarzenia specjalne. To pokaz baśni tanecznej „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zespołów artystycznych działających w SOKu w reżyserii Iryny Popowej i występ gościa specjalnego festiwalu - Dance Folk Group ROKVA z Gruzji.