25 – lecie III LO

Jubileusz 25-lecia świętowało dziś III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. W uroczystości wziął udział Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

Zespół Szkół nr 1 składający się z III Liceum Ogólnokształcącego i Policealnego Studium Zawodowego, został utworzony 31 lipca 1991. Dyrektorem został Waldemar Jabłoński, nauczyciel matematyki.
Początki szkoły były wyjątkowo trudne. Mieściła się w zaniedbanym budynku przy ul. Wigierskiej 32, przejętym po Pogotowiu Opiekuńczym. W 1994 roku liceum przeniesiono do budynku przy ul. Noniewicza.

Od ubiegłego roku szkolnego III LO jest szkołą z oddziałami dwujęzycznymi. Kształci się w nim obecnie około 500 uczniów, nie tylko z Suwałk, ale z całego regionu. Szkoła prowadzi nabór do sześciu klas pierwszych. Pracuje w niej 40 nauczycieli, wielu od samego początku, oraz 14 pracowników administracji.

W tym roku budynek III LO przechodzi gruntowny remont. Kosztem ponad 2 milionów złotych realizowana jest kompletna termomodernizacja obiektu wraz z montażem płyt włókno-cementowych w odcieniach szarości na elewacji obiektu. Wymieniono również okna na nowe.

Z okazji jubileuszu, obecny na uroczystości Łukasz Kurzyna zastępca Prezydenta Suwałk złożył dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom i absolwentom najlepsze życzenia przekazując grawerton oraz z czek pieniężny z przeznaczeniem na rozwój szkoły.