Aktualności

7 miejsce Suwałk w Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2014

VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014, objętego honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Zwycięzcą w grupie V (tj. samorządów liczących od 40.000 do 100.000 mieszkańców) zostały Puławy. Dwanaście pierwszych samorządów otrzymało nagrody w wysokości od 8.000,00 zł do 3.000,00 zł. Sklasyfikowano 23 samorządy. Zgodnie z regulaminem turnieju Miasto Suwałki za siódme miejsce otrzymało nagrodę w wysokości 4.000,00 zł na zakup sprzętu sportowego. Z województwa podlaskiego zostało jeszcze sklasyfikowane Miasto Łomża, które zajęło dziewiętnaste miejsce.

W klasyfikacji turnieju brano pod uwagę liczbę mieszkańców startujących w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, liczbę zorganizowanych imprez sportowych w ramach turnieju oraz liczbę osób biorących udział w Teście Coopera. Turniej był rozgrywany w dniach 17 – 23 maja 2014 r.