Aktualności

Bliźniacy znów z medalami

Dwa złote medale zdobyli suwalscy karatecy bracia Damian i Daniel Biłbak podczas Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Austrii, które odbyły się w niedzielę - 11 czerwca w Wiedniu. Bliźniacy nie zawiedli - stoczyli po dwa pojedynki z zawodnikami z Węgier, Austrii oraz Szwajcarii i wygrali swoje kategorie wagowe. Opiekunem i sekundantem bliźniaków był starszy brat Sebastian Biłbak. Damian zdobył I miejsce w kategorii do 65 kg. Daniel z racji tego, że na zawodach nie występowała jego naturalna kategoria wagowa do 70 kg, wystartował w kategorii do 75 kg, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu I miejsca. Obaj do swoich osiągnięć mogą dopisać Mistrzostwo Austrii Seniorów.

To był ostatni start zawodników Suwalskiego Klubu Karate przed wakacjami. Przez najbliższe dwa miesiące karatecy będą odpoczywali, ale w drugiej połowie sierpnia muszą już zacząć myśleć o kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców. Kwalifikacje odbędą się 23 września w Rzeszowie. Suwalski Klub Karate wystawi ośmioro zawodników: trzech młodzieżowców i pięcioro kadetów. Każdy z nich ma szansę zakwalifikować się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 11 listopada. Trzeba tylko dotrzeć do finału kwalifikacji i zająć miejsce pierwsze albo drugie, które uprawniają do wyjazdu na ME.

Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.