Aktualności

Co robić latem w Suwałkach?

Już niebawem dzieci i młodzież szkolna rozpoczynają wakacje. Miejskie jednostki kultury oraz suwalski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowały bogatą ofertę zajęć. Warto zapoznać się z tymi propozycjami.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wystosował list otwarty do wszystkich nauczycieli dzieci oraz rodziców.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Suwalskich Szkół,
 
Drodzy Rodzice i Uczniowie
Niebawem kończymy kolejny rok szkolny. Uczniom gratuluję szkolnych sukcesów i osiągnięć, tych wielkich i tych mniejszych. Pamiętajcie, że w życiu ucznia liczą się nie tylko sukcesy, ale również trud i wysiłek podjęty w pokonywanie własnych ograniczeń i słabości, postęp w zdobywaniu wiedzy.
Przed Wami dwa miesiące wypoczynku. Życzę, aby były to wakacje pełne niezapomnianych przygód i doznań. Abyście każdą chwilę spędzili ciekawie, radośnie i bezpiecznie. Wykorzystajcie ten letni czas intensywnie, ale mądrze. Życzę pięknej pogody, wspaniałych chwil i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Rodzicom dziękuję za nieustanne wsparcie, zaangażowanie i współpracę.
 
Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi
Pragnę serdecznie podziękować Państwu za pracę i zaangażowanie włożone w realizację zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych. Życzę, aby nie zabrakło Wam zapału i motywacji do dalszej pracy. Sukcesy uczniów są również Państwa zasługą. Wy przekazujecie im swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata, uczycie zasad i wartości.
Pracownikom Administracji i Obsługi dziękuję za nieodzowne wspomaganie pracy szkół, zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków.
Życzę Państwu, aby okres wakacji był czasem radosnego odpoczynku, okazją do ciekawych spotkań i sposobem na zregenerowanie sił przed nowym rokiem szkolnym.
Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020.

Czesław Renkiewicz
Prezydent Suwałk

14
Czerwiec