Aktualności

Dobre starty żeglarzy

Czerwiec zakończył się bardzo pozytywnie dla suwalskich żeglarzy. W dniach 25-27 czerwca w Krynicy odbyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy CADET, które stanowiły trzecią (ostatnią) eliminację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Regaty należały do zawodników UKŻ GROT Suwałki:

1. Eryk Martynko z Kingą Martynko – zajęli I miejsce w kategorii open i w kategorii mix, wygrywając całe zawody i uzyskując kwalifikację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!
  2. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz – zajęły II miejsce w kategorii open i I miejsce w kategorii dziewcząt, również uzyskując kwalifikację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!
  3. Amelia Piasecka z Michaliną Hościłowicz – zajęły III miejsce w kategorii do lat 14, też uzyskując kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Następną imprezą CADET-ów będą Mistrzostwa Świata rozgrywane w Holandii, do których dwie suwalskie załogi (Eryka Martynko i Julii Hościłowicz) już przygotowują się pod okiem trenera Pawła Cherubina. Zaraz po najważniejszej światowej imprezie, czekają zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie Eryk po raz trzeci, a Julia po raz drugi mogą wywalczyć Mistrzostwo Polski.

W ubiegły weekend (24-25.06.) inna czwórka naszych zawodników, pod kierunkiem trenera Maćka Tyczkowskiego, walczyła w Pucharze Żubra na Zalewie Siemianówka w klasie OPTIMIST i LASER. W tych zawodach suwalczanie również uzyskali dobre wyniki:

1. Maria Kisłowska – VII miejsce w grupie B klasy OPTIMIST w kategorii dziewcząt
  2. Oliwia Żynda – IX miejsce w grupie B klasy OPTIMIST w kategorii dziewcząt
  3. Filip Tylenda – XXXIV miejsce w grupie B klasy OPTIMIST w kategorii chłopców – z powodu niedyspozycji zdrowotnej startując tylko w jednym wyścigu, w którym zajął XI miejsce
  4. Mateusz Rutkowski – XII miejsce w klasie LASER dzielnie stawiając pierwsze kroki w zmaganiach w klasie olimpijskiej