Aktualności

Dzień Pracownika Socjalnego

We wtorek (23 listopada) kilkaset osób wzięło udział w obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. Spotkanie zorganizowano w suwalskim kinie, gdzie odbyła się projekcja filmu „Nędzarz i madame” będącego autobiografią Brata Alberta patrona pracowników socjalnych w Polsce. Wcześniej były gratulacje, kwiaty, życzenia ale też odznaczenia, nagrody i awanse dla pracowników miejskich instytucji pomocowych: MOPRu, Domu Pomocy Społecznej "Kalina", Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej i Środowiskowego Domu Samopomocy.

W uroczystości wzięły udział władze miejskie: Czesław Renkiewicz, Zdzisław Przełomiec i Roman Rynkowski. Obecny był również biskup pomocniczy diecezji ełckiej Adrian Galbas.

- To spotkanie jest po to, aby podziękować Państwu za codzienny trud i pracę. Nasze jednostki pomocy społecznej funkcjonują bardzo dobrze. Realizujecie Państwo zadania, macie krąg osób, którym pomagacie - mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. - W jednostkach jest zatrudnionych ponad 300 osób, najwięcej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Do realizacji Państwa zadań trzeba mieć szczególne predyspozycje. Musicie wykazywać empatię, musicie codziennie „pokazywać” serce drugiemu człowiekowi, musicie być otwarci na człowieka i nie ulega wątpliwości, że tak codziennie pracujecie. Dziś chcemy Wam za to podziękować - podsumował Prezydent.

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagrody w konkursie „Anioł Dobroci”. Otrzymała go Pani Anna Putra-Kamińska, która na co dzień pracuje w  Przedszkolu przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Suwałkach. Pani Anna mimo iż realizuje się zawodowo oraz jako rodzic, zawsze znajduje czas na bezinteresowną pomoc i działanie na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Bierze czynny udział w akcjach charytatywnych, wspierając je organizacyjnie. Udziela się jako wolontariusz.

Łącznie ponad 60 osób odebrało nagrody lub awanse.

24
Listopad