Aktualności

„Energetyczny tornister” dla ponad 60 dzieci w Suwałkach

W suwalskim Urzędzie Miejskim odbyło się dziś uroczyste wręczenie tornistrów z wyprawką szkolną 62 tegorocznym pierwszoklasistom. Fundatorem wyprawek jest PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok, która realizuje po raz pierwszy na terenie województwa podlaskiego i Miasta Suwałki akcję  „Energetyczny tornister”.

Pierwszaki w plecakach znalazły zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby plakatowe i akwarelowe, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, papier kolorowy,  klej, nożyczki, plastelinę oraz czekolady.

Akcja prowadzona jest we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Suwałkach. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który wziął udział podziękował za przeprowadzenie akcji.

- Mam nadzieję, że taka forma współpracy będzie miała również miejsce w przyszłości – mówił Czesław Renkiewicz – Takie działanie to ogromne wsparcie zarówno działań samorządu jak i osób potrzebujących wsparcia z Suwałk.

Akcja „Energetyczny Tornister” na terenie działania PGE Dystrybucja SA Oddział Białystok obejmie w sumie 120 dzieci. „Energetyczne tornistry” otrzymają jeszcze dzieci z Moniek i Siemiatytcz.

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok od lat prowadzi działalność w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspiera finansowo i rzeczowo m.in.:, Caritas, Stowarzyszenie Droga, Fundację  Mam Marzenie, Polski Komitet Pomocy Społecznej Oddział Białostocki, Domy Dziecka w Łomży, Zambrowie, Białymstoku i Krasnem.

Przy okazji wręczenia „energetycznych tornistrów” przypomniano o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na zakup podręczników, z których będą korzystać w roku szkolnym 2013/2014.

- O dofinansowanie mogą ubiegać się między innymi uczniowie rozpoczynający naukę w klasach I-III szkoły podstawowej, w klasie V szkoły podstawowej i w klasie II szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum – informuje Emil Sieńko z Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu.

Wnioski oraz wszelkie niezbędne dane można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach pod tym adresem oraz pod numerem telefonu 87 563 57 24.

27
Sierpień