Aktualności

Jak oni biegali!

Kenijczyk Rop Abel Kibet (Benedekt Team) z czasem 0:32:16h wygrał drugą edycję „Suwalskiej ćwiartki”, biegu głównego II edycji RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Drugi linię mety przekroczył Abderahim Elasri z Maroka (0:32:26h), trzeci był Kemboi Henry z Kenii (Benedek Team), który wypadł gorzej od Marokańczyka zaledwie o 5 sekund (0:32:31h).

Wśród kobiet tryumfowała Ukrainka Valentyna Kiliarska (LKB Rudnik) – czas 0:37:40 przed Kenijką KACSER Zita (Benedek Team, czas 0:37:41h) i Polką Izabelą Parszczyńską z Adidas Runners Team (0:38:09 h).

Najlepszy z Polaków z czasem 0:33:47h był Przemysław Dąbrowski (Agro-Metal Ostrołęka). W klasyfikacji generalnej aktualny V-ce Mistrz Polski w Maratonie zajął 6 miejsce. O dwie lokaty niżej uplasował się Bartosz Olszewski (0:35:01h), v-ce Mistrz Świata Wings For Life Run 2017 i ambasador Miejskiego Święta Biegania.

W kategorii „Najlepszy Suwalczanin” z czasem 0:38:17 h zwyciężył Tadeusz Walendykiewicz, „Najlepszą Suwalczanką” została Katarzyna Gorlo (0:41:30 h).

Natomiast w rywalizacji sztafet POGODNE SUWAŁKI najlepszą okazała się drużyna KS Podlasia Białystok (0:32:28 h).

Suwalską ćwiartkę i Pogodne Suwałki Team poprzedziły „Suwalskie debiuty”, w ramach których, z uwagi na juwenalia, zaplanowano również „Bieg Akademicki”. Rywalizacja na dystansie 3,5 km odbywała się w trudnych warunkach. Niestety tuż przed startem w Pogodnych Suwałkach uczestników biegu i kibiców przywitała ulewa, która z pewnością uniemożliwiła osiągnięcie lepszych rezultatów.

Najlepszym debiutantem okazał się Rafał Wronowski z Bań Mazurskich (0:11:34h) a debiutantką Zuzanna Śniczewska z LA OSiR Gołdap (0:14:11h).

W Miejskim Święcie Biegania swoje 5 minut mieli również najmłodsi. W biegach „Od krasnoludka do gimludka” rywalizowały przedszkolaki oraz dzieci i młodzież szkolna. W sumie w 4 biegach wystartowało blisko 500 osób. W tegorocznej edycji Miejskiego Święta Biegania wzięło udział 1013 osób.