Aktualności

Kolejne medale zawodników Karate Kyokushin z Suwałk

W sobotę 12 października w Sieradzu odbyła się XIV Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Suwalczanie zdobyli trzy medale.W zawodach wzięło udział 149 zawodników z 51 klubów z całej Polski.

Suwałki reprezentowali: Marlena Drażba, Michał Karpowicz, Mateusz Kapłon oraz trener i sędzia Marek Krejpcio. Zawodnicy startują w przedziale wiekowym 16-17 lat.

Trojka naszych zawodników zdobyła dwa medale i IV miejsce drużynowo. Marlena i Michał zdobyli I miejsce i zostali Mistrzami Polski w konkurencji Walk Reżyserowanych. Michał Karpowicz zdobył indywidualnie III miejsce w kumie juniorów do 60 kg i V miejsce w kata juniorów. Marlena Drażba zdobyła V miejsce w kumie juniorek do 55 kg. Mateusz Kapłon tym razem odpadł w eliminacjach. Indywidualne wyniki spowodowały zdobycie 17 punktów w rywalizacji młodzieży przyznawane przez Ministerstwo Sportu.

Źródło: Marek Krejpcio