Aktualności

Kolejny wielki sukces suwalskich żeglarzy

Kolejny wielki sukces suwalskich żeglarzy. Na zakończonej w niedzielę (20.08) Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na Zalewie Zegrzyńskim - załogi UKŻ GROT znowu pokazały klasę i mistrzowski poziom.

O podium w Mistrzostwach Polski, pod opieką Pawła Cherubina, walczyły cztery załogi na łodziach klasy CADET. Dwie wracają z medalami. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz na załodze zajęły I miejsce w klasyfikacji kobiet i zdobyły tytuł Mistrza Polski w klasie CADET! To drugie z kolei złoto Julii, po ubiegłorocznym zwycięstwie. Natomiast Eryk Martynko z Kingą Martynko na załodze wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji mężczyzn. Dla Eryka, to trzecie podium z kolei, po dwukrotnym Mistrzostwie Polski w 2015 i 2016 roku.

Doskonale spisały się również dwie pozostałe załogi, debiutujące na imprezie tej klasy. Michalina Hościłowicz z Klarą Tyczkowską uplasowały się na IX miejscu, a Amelia Piasecka z Anielą Nowak - tuż za Miśką i Klarą - na X miejscu.

Tym samym suwalscy cadeciarze wypracowali w tym sezonie historyczny wynik sportowy. Mistrzostwo Świata Eryka i Kingi Martynko, szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Świata i pierwsze wśród załóg żeńskich Julii Hościłowicz i Julii Kundzicz, a teraz doskonały wynik na Mistrzostwach Polski wszystkich czterech załóg – tego jeszcze w suwalskim Klubie nie było.