Aktualności

Konkurs zespołów bluesowych ponownie podczas SBF

Po raz drugi w historii Suwałki Blues Festival odbędzie się KONKURS ZESPOŁÓW BLUESOWYCH. Grupy z Polski powalczą o Grand Prix Suwałki Blues Festival - czyli nagrodę pieniężną od Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk w wysokości 10 000zł oraz występ na głównej scenie VIII edycji SBF (9-11 lipca 2015). Zwycięzca, podobnie jak w roku ubiegłym, otrzyma również kwalifikację do European Blues Challenge 2016.

Konkurs zespołów bluesowych był nowością w 2014 roku. W premierowej odsłonie publiczność miała okazję posłuchać 10 grup, które spośród prawie 30 wybrała Rada Programowa Suwałki Blues Festival 2014 w składzie:

  • Alicja Andrulewicz – naczelnik Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Suwałkach
  • Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival, Suwalski Ośrodek Kultury
  • Jan Chojnacki – Polskie Radio Program Trzeci, Radio Baobab
  • Andrzej Matysik – redaktor naczelny kwartalnika „Twój Blues”
  • Andrzej Jerzyk – Forum Okolice Bluesa, Radio Centrum Kalisz

Ostatecznie historyczny konkurs zespołów bluesowych podczas SBF wygrała gdańska formacja DRUNK LAMB

W tym roku inne grupy będą miały okazję pójść w ślady DRUNK LAMB, bowiem podczas SBF 2015 odbędzie się druga edycja konkursu zespołów bluesowych. Formuła konkursu umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

Udział w konkursie można zgłaszać do 29 maja 2015 r. Zakwalifikowane zespoły w dniach 10-11 lipca 2015 roku zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival na scenie na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zwycięzcy przyznana zostanie podwójna nagroda:
• Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz występ na scenie głównej Suwałki Blues Festival w dniu 11 lipca 2015 r.
• kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2016 organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com).

Więcej szczegółów można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej Suwałki Blues Festivalu - www.suwalkiblues.com

19
Luty