Aktualności

Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin

W dniach 13-14 maja w Tbilisi w Gruzji odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Juniorów i Seniorów, na które przyjechało ponad 300 zawodników z 26 krajów.

W reprezentacji Polski wystartowało 23 juniorów i 18 seniorów. W składzie Kadry Narodowej Juniorów znaleźli się reprezentujący Suwalski Klub Karate – zawodnicy Damian i Daniel Biłbak oraz jako trener Marek Krejpcio. Shihan Krejpcio podczas Mistrzostw Europy Seniorów w sobotę, wystąpił też jako sędzia.

Juniorzy łącznie podczas Mistrzostw zdobyli 5 medali, dwa srebrne i trzy brązowe, jeden medal brązowy jest zasługą suwalskiego zawodnika Daniela Biłbaka. Wszystkie medale zostały zdobyte w kumite. Seniorom udało się wywalczyć 7 medali. Trzy w kata – dwa złote i jeden brązowy oraz cztery w kumite – jeden srebrny i trzy brązowe.

Suwalscy zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach, czyli w kata i kumite. Daniel w konkurencji kata i kumite zajął miejsca 5-8. W kata uległ w drugiej rundzie zawodnikowi z Ukrainy, który został aktualnym Mistrzem Europy.