Aktualności

Nowa hala sportowa w Suwałkach

Przy Zespole Szkół nr 4 powstanie nowa hala o powierzchni blisko 1000m2 w ramach rządowego programu Olimpia. Został właśnie ogłoszony przetarg na budowę tego obiektu. Miastu została przyznana na budowę dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 450 000 zł.

-  Infrastruktura sportowa Zespołu Szkół nr 4 w składa się tylko z małej sali sportowej i boiska asfaltowego. Dlatego chcemy ulokować tam nową halę. Dzięki dotacji z od Ministra Sportu i Turystyki ta inwestycja stała się realna.– informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Sukcesywnie poprawiamy stan bazy sportowej w obiektach oświatowych. Wyremontowaliśmy blok sportowy w Szkole Podstawowej nr 5. Powstał tam tez stadion z boiskiem. Remontujemy basen w „dziesiątce” – przypomina Prezydent Suwałk.

W ramach inwestycji powstanie wielofunkcyjne boisko o nawierzchni z poliuretanu o wymiarach pola gry 20 m x 40 m z lekkim zadaszeniem łukowym do 800 m2 o konstrukcji samonośnej i wysokości nad polem gry 8 m.

Obiekt wyposażony zostanie w instalację elektryczną i oświetlenie wewnętrzne z oprawami LED, instalację fotowoltaiczną, instalację grzewczą zasilaną paliwem gazowym oraz instalację wentylacji i klimatyzacji. Zostanie wykonane zaplecze sanitarno-szatniowe o powierzchni ponad 100m2.

Obiekt wyposażony zostanie w mobilną strzelnicę laserową (wirtualną). Do obiektu zostanie zakupione wyposażenie sportowe. Wokół budynku zmieni się otoczenie szkoły.

Wybrana w przetargu firma będzie miała 250 dni na realizację inwestycji. Prace będa musiały zakończyć się najpóźniej 30 listopada tego roku. 

Z zapisami przetargu na opracowanie dokumentacji można zapoznać się TUTAJ.

20
Luty