Aktualności

Obwodnica Suwałk jest już otwarta

Sobota - 13 kwietnia ten dzień zapisze się na pewno w historii Suwałk. Dziś otwarto obwodnicę naszego miasta. W symbolicznej uroczystości przy węźle Suwałki Zachód wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
W otwarciu obwodnicy oprócz lokalnych parlamentarzystów i władz regionu uczestniczył przede wszystkim Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, który podkreślił w swym wystąpieniu, że Suwalczanie na otwarcie tej drogi czekali wiele lat.
Obecny na uroczystości Prezydent Suwałk – choć nie miał możliwości zabrania głosu - dziękuje wszystkim mieszkańcom Suwałk za zaangażowanie, wsparcie suwalskiego samorządu i Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Obwodnicy Suwałk w jej powstanie.
- Cieszę się w imieniu ogółu ale również i każdego mieszkańca z osobna. Cieszę się, że od dziś mogą Państwo czuć się w Suwałkach bezpieczniej i bardziej komfortowo. Cieszę się, że przy Waszych blokach i domach będzie ciszej i spokojniej – informuje Prezydent Suwałk - Gratuluję Suwalczanom, że potrafili razem ramię w ramię zamanifestować potrzebę powstania tej drogi. Jestem dumny, że mogę być Prezydentem Miasta i takich mieszkańców, którzy potrafili razem zjednoczyć się we wspólnym celu. To Państwa sukces, że ta droga powstała – podsumowuje Czesław Renkiewicz.
Przypomnijmy, że przetarg na budowę obwodnicy wygrała firma Budimex, z którą podpisano umowę 29 września 2015r. Budimex wykonał całą inwestycję za 299,4 mln zł
Obwodnica Suwałk łączy się z dwujezdniowym fragmentem obwodnicy Augustowa (12 km) na węźle „Suwałki Południe”. Nowa dwujezdniowa trasa o nawierzchni betonowej omija Suwałki od zachodu i północy i kończy na węźle „Suwałki Północ” (bez tego węzła), a z istniejącą drogą krajową nr 8 jest połączona jednojezdniowym łącznikiem. Długość obwodnicy to 12,83 km.

13
Kwiecień